2013. június 23., vasárnap

#3. Fejezet

A fejemben a vér lüktet amikor felébredek. De a vér rögtön meg áll bennem amikor körbenézek és rájövök, hogy fogalmam sincsen hol vagyok. Egyetlen ismerős dolgot sem találok a szobában ahogy végig pásztázok a szememmel. Egy biztos az egyetem egyik kampuszi szobájában vagyok. Felállok és ekkor veszem észre a földön kiterülő Jake-et. A táskámat kirántom a feje aló és kiveszem a kamerámat, hogy rögzítsem a dolgokat. Ki tudja, hogy mire lesz ez még jó! Átlépek Jake-en és a fürdőbe indulok, hogy megmossam az arcom és ezzel elmúljon a hányingerem. A hideg víz kicsit felfrissít de a fejem még mindig ugyan úgy zúg mint amikor felkeltem. Belenézek a tükörbe és a kinézetemtől megijedve hátrább lépek. Hajam kócos, sminkem elkenődve és a ruhám is eléggé meg van tépázva. Mikor megfordulok a kádból egy kilógó lábfejen akad meg a tekintetem. Elrakom a gépemet -amivel eddig kameráztam- és megnézem ki az és, hogy él-e még. Elhúzom a függönyt és ahogy meglátom a két embert meztelenül egymásba fonódva vissza is rántom. Megan és Jack fekszenek a kádba és minden bizonnyal AZT csinálták! Kifelé indulok a szobából és próbálom feldolgozni a látottakat. Meg kell jegyeznem elég ízléstelen egy kádban szeretkezni. De mit tud erről egy tapasztalatlan?
Kinyitom az ajtót és szembe találkozom Finn-el aki mosolyogva köszön.
-Elég szörnyen festesz!- jegyzi meg.
* zoella zoe sugg MoreZoella
Én csak visszamorgok valamit és a pár ajtóval arrébb lévő szobámba megyek és bevágom az ajtót. Keresek párszem fejfájás csillapítót és be is veszem. Megmosom a hajamat ami átvette a club áporodott cigifüst szagát. Feltöltöm a képeket és összevágok egy kisebb videót a tegnap estéből és feltöltöm a csatornámra.
Válaszolgatok pár e-mailre és visszakövetek Twitteren pár embert.

Elterültem az ágyamba és a fal felé fordultam. Pár kép van eddig felragasztva a falra, Chris-ről, apáról és Megan-ról. És itt kifújt a családom. Anyám gondolom egy drogelvonóban lehet éppen ahonnan nem tud magáról képet küldeni. Ha egyáltalán tudja, hogy ki vagyok. Kezembe veszek egy könyvet és felnyitom majd belemerülök az olvasásba. Csak akkor hagyom abba az olvasást amikor valaki kopogtat az ajtómon.  Kinyitom és arcomról az  az apró mosoly is lefagy. A nőcsábász Jake áll az ajtóban. Lazán besétál és leül az ágyamra. Felveszi a könyvemet és a kezében forgatja. 
-Már kiadták?- kérdezi.
-Nem tudtam, hogy tudsz olvasni!- jegyzem meg cinikusan és leülök mellé.-Apámé a könyvkiadó.
Elismerően bólint majd hátradől az ágyban. Lesajnálóan méregetem és még mindig képek vannak a fejembe ahogy azzal a barna hajú lánnyal elmentek onnan és ahogy visszajött.
-Gondolom akkor te is hallottad már rólam a történetet!- mondja elfojtott hangon, mint aki szégyelli.
-Nem volt nehéz kitalálni a 10 perces meneted után.- felelem.
Jó nem ez az igazság, mert Finn mesélt egyst és mást Jake-ről és az ő nevezetes életéről. Minden éjjel más lány. Olykor olykor kettő egyszerre. 
-Gyere el velem ebédelni és akkor beszélgethetünk!- mondja.
Az ép eszem most alul maradt az éhes gyomrom ellen és elfogadtam a meghívást. 20 perc készülődés után elindulhattunk. Jake-en kicsit sem látszott meg a tegnap éjjel nem úgy mint rajtam. a 20 percből 19-et a nyomok eltüntetésére szántam. Egy közeli étterembe vitt Jake. Az úton nem nagyon szóltunk egymáshoz inkább csak a Végre nem esik. és hasonló mondatok hagyták el szánkat. Belépve az étterembe nem volt nagy tömeg. Előbb rendeltünk (én salátát és levest, Jake pedig hamburgert sültkrumplival) majd helyet kerestünk magunknak.
-Igazi amerikai vagy.- jegyeztem meg a rendelésére utalva.
Ő csak lazán elmosolyodott majd körbefordultam az étterembe és egy ismerős arcot láttam meg.
-Gyere üljünk oda Finn-hez.- mondtam és már ott is álltam az említett személy asztalánál. 
-Szabad?- kérdeztem meg tőle. Finn csak teli szájjal bólintott majd leültem és mellém pedig Jake huppant le.
-Milyen volt az este fiatalok?- kérdezi nevetve.
-Ha emlékeznék rá talán jó is lehetne!- mondja Jake.
-Akkor tessék nézd meg ezt.- mondom és előveszem a telefonom. Felmegyek YouTubra és megmutatom neki a videót amit egy 4 óra alatt 300 ezren néztek meg!
Jake és Finn is figyelmesen nézik a három perces videót és mikorra vége a rendelésünket is meghozzák. 
-Elég őrült buli volt.- jegyzik meg a fiúk és elkezdenek enni. Finn bocsánatot kér és elmegy. Mi pedig csak ketten maradunk. Jake felé fordulok és megszólalok:
-Eljöttem. Ettünk most pedig beszélgessünk.
És akkor mesél...mesél a gyerekkoráról Floridában. Mesél a családjáról, a barátairól, a fellépéseiről. Mesél az egyetemről, hogy mért jött át. Mesél mindenről csak a kapcsolatairól nem.
-És van barátnőd?- teszem fel félve a kérdésemet.
-Nincsen.- mondja. -Ilyen élet mellett csoda, hogy van pár barátom.
Zárásig ott ülünk és beszélgetünk. Mindenről ami csak eszünkbe jut. 

Egy este alatt összebarátkoztunk. 







2013. június 9., vasárnap

#2. Fejezet

-Megan így soha nem leszünk kész!- mondtam barátnőmnek.- Kérlek ne mozogj!
-Jó de olyan lassú vagy!
-Ha lassú vagyok akkor te is megcsinálhatod magadnak!- sértődtem be és elhúztam az arcától kezemet.
-De én nem tudom olyan jól mint te Zoe.- nézett rám óriási barna szemivel és olyan képet vágott, hogy nem tudtam neki ellenállni.
10 perc után végeztem barátnőm sminkjével és még egy utolsó simítást végeztem a kinézetemen majd elfogathatónak tituláltam magamat és bezártam a szobám ajtaját. A kulcsot a táskám aljára mélyesztettem és becipzározva vállamra dobtam. Kiérve a szabadba egy hangos társaságot pillantottunk meg és feléjük indultunk.
Finn-t vettem elsőnek észre majd a klónját Jack-et is végül még egy srác állt velük egy zöld színű Cabriónak dőlve. Őrült integetésbe kezdett újdonsült barátainknak szőke tagja és mikor odaértünk egy óriási öleléssel köszönt.
-Sziasztok.- mosolyog.- Caspar  Lee vagyok.
-Zoella Sugg.
-Megan Mace.
Caspar szemöldökét összerántja és szugerálni kezdi barátnőmet. A tarkóját vakargatja majd egy kis idő után megszólal:
-Olyan ismerős vagy nem te vagy Mega aki...
Nem hagytam, hogy kimondja ami ez után szokott következni. Nem te vagy Megan aki a Megan & Liz YouTube csatornán énekel ikertestvérével. Annyira jó hangotok van!
-Hagyd Caspar! Jó?
Megértően bólint és most fordulunk igazából először a két Harries testvér felé. Jack nekem egy kézfogással de Megan-nak egy igen hosszú öleléssel köszön, Finn mindkettőnket megölel. Bekászálódunk a kocsiba de még nem indulunk. Elöl ülök Finn mellett és kicsit közelebb hajolok pedig nem is titkos beszélgetést akarok vele folytatni.
-Mért nem indulunk?- kérdeztem.
De nem válaszol fejével csak egy közeledő alak körvonala felé biccent. Jake kocog felénk.
-Bocs a késésért.- mosolyodik el.
Eddig fel sem tűnt mennyire őrületbe ejtően helyes. Basketball sapka volt rakta és farmer-póló összeállítás. Egy másodpercig végigfutott a szeme a kocsin majd megakad a szeme rajtam és újra elmosolyodott.
-Vezetsz Jake? Mégis csak a te kocsid.- mondja Finn.
-Maradj majd beülök ide.- mondja.
Majd kinyitotta az anyósülésnél (ahol én ültem) az autó ajtaját és egy könnyed mozdulattal az ölébe ültetett.
Egyik kezét a combomon tartotta kicsit a ruhám alatt a másikkal meg derekamat fogta és jó közel húzott magához.
-Gyönyörű vagy ma.- suttogta a fülembe.
Nem tudtam mit mondani csak óriási mosoly húzódott el az arcomon és egész arcom a felkent pirosító színét vette fel. Egy club előtt parkolt le Finn. Kikászálódtam Jake öléből és próbáltam visszanyerni régi önmagam. Megan karolt belém és követtük a fiúkat.
-Jack valami elképesztő.- suttogja a fülembe.- De úgy láttam téged sem kell félteni flörtölés terén. Zöldfülűhöz képest elég jó vagy!
-Nem volt semmi Jake-el!- tiltakozom.
Beléptünk a terembe. A zene dübörgött és a club tele volt táncoló egyetemistákkal. A fiúk megvártak minket a bejáratnál, mert kicsit lemaradtunk.
-Gyertek foglalunk asztalt.- mondta Jake.
-De mindenhol ülnek.- mondom még egyszer körbepásztázva a termet.
-Csak gyere.- mondja majd megragadja a kezemet és magával ránt.
Követnek minket a többiek ahogy Jake aki még mindig a kezemet fogta utat tör nekünk és egy asztalhoz lép ahol egy kisebb társaság ül.
-Helló ez itt az én helyem szóval kérlek lépjetek le.- mondja.
❤️❤️A társaság pedig szófogadóan felállnak és elballagnak. Jake utat enged nekem és beülök legbelülre. Mellém barátnőm és Jack foglal helye. Szembe pedig Finn, Caspar és Jake aki még mindig áll.
-A szokásosat?- kérdezi de a választ meg sem várva eltűnik.
Jack feláll és táncolni hívja Megan-t amit nem is utasít el. Finn kiverekszi magát Caspar mellett és a kijárat felé igyekszik.
-És mi hozott ide?- kérdezett Caspar, mert a csend kezdett kínos lenni.
-Ide járt a bátyám és én is ide kerültem.- mondom.- Te mióta vagy itt?
-Ez lesz a második évem.- feleli.
-És mit tudsz Jake-ről?-kérdezem.
Sörösüvegek csapódnak neki az asztalnak és megérkezett Jake. Egyet elém egyet pedig maga elé húz és beül mellém.
-Mért nem engem kérdezel?- mosolyog majd meghúzza az üveget.
Kínomban nem tudok mit tenni ezért az üveg kupakját nekivágom az asztal szélének és a kupak egyenesen a táncparkettre repül. Majd a söröm felé felhajtom.
-Ilyet sem láttam még lánytól.- nevet.- Honnan tanultad?
-A bátyámtól. Ahogy pókerezni is.
-Nekem egy nővérem van. - mesél.- Bár mostanában nem tudunk olyan sokat együtt lenni.
-Mért?- egy újabb sörért nyúlok és kinyitom az előbbi mozdulatsort megismételve. Inni is a bátyámtól tanultam nem csak kinyitni az üveget.
-Floridából jöttem ide. Az utolsó két évre. Addig a Miami államin tanulta. De apám állítja, hogy a zenéből nem lehet megélni.
-Zenélsz?- kérdezem.
-Igen.- bólint.- Egy hete jöttem haza a nyári turnémból.
Kicsit félre nyeltem a hír hallatán ezért elkezdtem köhögni. Azért nem akarok mindjárt az első bulimon meghalni fulladással! Mire visszaszereztem a hangomat és meg tudtam szólalni csak ennyi jött ki belőlem:
-Tényleg?
-Eddig igazán Amerikában vagyok ismert Európában még nagyon kevesen tudnak rólam.- meséli.
Bólogatok majd lehúzom a második sörömet is és próbálom megemészteni a hallottakat. Igaz Megan is volt híres de ő más. Megant kis korom óta ismerem.
-Gyere elég volt az ivásból táncoljunk!- mondja Jake majd magával ránt a táncparkettre.
Megant és Jack-et pillantottam meg. Egymást falták éppen a terem közepén és nem zavarta őket, hogy hányan bámulják. Megan szeme csillogott mikor végre szájuk szétvált és táncolni kezdtek újra. Kicsit messzebb mentünk tőlük. Jake-nek hátat fordítottam és átadtam magam a zenének. Jake kezei körüljárták testemet és velem együtt mozgott. Kiizzadva ültünk vissza a helyünkre és akkor már Finn és egy nagyon csinos lány ült Caspar társaságában. Finn elénk lökött két barnás színű italt. Lehúzása után a keserű íz kicsit felébresztett de az ital rögtön a fejembe ment.
-Had mutassam be ő itt a barátnőm Jo!- mondta Finn.- Ő pedig itt Zoe és Jake.
-Örvendek.- mosolygok rá kedvesen majd lehuppanok.
Egy sötét barna hajú lány tipeg el mellettünk de megáll Jake mellett és valamit a fülébe súg.
-Egy 10 perc és itt vagyok!- mondja majd elmennek a lánnyal.
-Ne is törődj vele mindig ilyen.- legyint Finn és tovább beszélget Jo-val.
Húsz perc és 23 másodperc telt el mire visszatért Jake. (Nem nem számoltam...)
-Khm.- köhintek.- A pólód..fordítva van.
-Ja.- biccent és megfordítja.
És itt ért véget ábrándozásom Jake-ről és a vele kapcsolatos dolgokról. Ő is olyan mint a többi egyetemista. Csak szex és semmi érzelem négy éven át!







2013. május 27., hétfő

#1. Fejezet

Fáradtan pillantottam bele a tükörbe. Egész éjjel az új videómon dolgoztam. Felvettem az egyetem környékét, pár termet és ezzel fel is fedeztem az egyetemet. A szerkesztés és az zene beillesztése után feltöltöttem a videót. Körbenéztem még a csatornámon és akaratlanul is rákerestem Finn Harries-re.
Aki ugyan úgy YouTuber mint én. Csak ő szerkesztő és társsegéd az ikertestvére csatornáján. A JacksGap-en.

Az éjszakázás nyomait próbáltam eltüntetni a szemem körül az alapozóval amikor az ajtómat vette valaki célba és ütni kezdte. Megan érkezésére számítottam. Helyette amikor kinyitottam az ajtót egy fiú esett be rajta.
Megfordult és bevágta maga mögött az ajtót és lecsúszott az ajtófélfán. Rendőrök hangját lehetett kintről hallani. Talán egy percig időzhettek a folyosón. Utána továbbmentek. Felnéztem a fiúra aki időközben felállt. Őrjítően mosolygott. Lehajolt és arcomra meleg csókot lehelt.
-Köszönöm.- mondta és már indulni készült. De visszafordult.- Jake voltam.
Majd eltűnt. Bezártam az ajtót és csak ekkor néztem végig magamon. Hajam kócosan volt felkötve a fejemre. Sminkem csak félig volt kész és kacsás pizsamámról pedig ne is beszéljek! Szekrényem csordultig tele volt ruhával de nem tudtam választani. Egy folytában a titokzatos Jake járt a fejemben. Végül megtaláltam az elviselhető öltözéket.
Hasam óriásit morogva jelezte, hogy éhes. Mivel az egyetemen csak ebéd van ezért a további étkezésekről nekünk kell gondoskodnunk. Bezártam magam mögött az ajtót és  elindultam megkeresni az előadó termet. Belépve megcsapott a hangzavar és egy kezet láttam csak lóbálózva. A legjobb barátnőm felé igyekeztem és alig vártam, hogy beülhessek mellé és átöleljem. Nem figyeltem semerre aminek eredménye az lett, hogy neki mentem valakinek és könyveink a földre hullottak.
Ugyan az a szempár és huncut mosoly fogadott amikor felé pillantottam amit még a szobámban láttam.
-Már megint te?- kérdeztem.
-Én is feltehetném ezt a kérdést!
Lehajolva elkezdtem felszedegetni a papírokat. Mikor felálltam újra barátnőm fel vettem az irányt de egy kéz visszarántott.
-Legalább a neved mond meg!- kért.
-Zoella!- feleltem és otthagytam.
Megan kuncogva figyelt ahogy szétesve leülök mellé és átölelem.
-De jó látni.- mondom.
-Szintúgy!- bólint.- De látom már megismerkedtél valakivel. Nem elcsépelt romantikus dolog nekimenni valakinek? Legalább elkérte a számod?
-Ahhj...- fújtattam.- Hiányoztál.
Megan három éves korom óta a barátnőm. Akkor lépett be az életembe mikor anyám elhagyott minket. Azóta sem hátrált meg és hagyott el. Akárcsak a testvérem lenne. Én kapartam fel az őrült bulik után ő pedig elrángatott a laptopom elöl amikor már több napja egy blog bejegyzést vagy videót szerkesztettem. Én voltam a jó Ő pedig a rossz! Az ellentétek vonzzák egymást!
Finn kocogtatta meg a padunkat amire abbahagytuk a beszélgetést. Végigmért tekintetével. Majd Megan-t is.
-Heló Finn vagyok.- bólintott neki oda.- Zoe arra gondoltam eljöhetnétek velem meg pár barátommal bulizni. Megmutatnánk nektek a város legjobb clubját! Nos?
-Zoe nem olyan Ő nem...- nem hagytam, hogy befejezze Megan.
-Persze. Írd ide a  címet és megyünk.- mondtam.
-Majd értetek jövünk. Holnap este 10-kor kint.- mondta és elment.
Felült Jake mellé és elkezdtek beszélgetni. Lányok ülték körbe őket és figyelték minden mozdulatukat.
Jake mosolygott rám mikor észrevette, hogy figyelem. Elfordítottam fejemet de arcom piros színre változott.
-Zoe. Mi lett veled csajszi?- kérdezett. Eddig nem sok buliba jártam nem lepett meg a kérdése.
-Otthon hagytam az összes jót és csak a rosszat hoztam magammal. Változni akarok Megan. Nem akarok egész éjjel a szobámba ülni és tanulni. Az egyetemi éveimet úgy szeretném majd a gyerekeimnek elmesélni, hogy az egész egy nagy buli volt. Nem pedig dög unalom. Szóval velem tartasz?
Megan egy kicsit töprengett majd szája szélén feltűnt egy apró mosoly.
-Bulizni megyünk!- nevetett.

Aztán elkezdődött az eligazítás.


2013. május 11., szombat

Bevezető

A bőröndömön ülök és Chris ráncigálja, hogy be tudjuk cipzározni. Három bőröndöm katonásan sorakoztak a bejárati ajtóban. Táskával a vállamon csoszogtam végig a házon, hogy elköszönjek minden kis szegletétől. A szobámban kicsit tovább nosztalgiáztam mint kellett volna, mert apa már idegesen kiabált felfelé. Elő vettem a kamerámat és felvettem pár másodpercet. Megy majd fel a YouTube csatornámra.
Az autónk ajtaja bezáródott mögöttem és beültem hátra Chris mellé. Néztem ahogy távolodunk és Leeds felé vesszük az irányt.
Álmosan keltem fel és Chris válla kicsit nyálas volt ami őt annyira nem érdekelte. Mindig is trehány volt de egyet jól tud. Filmet készíteni mesterien és ezt nem csak mi vettük észre. Los Angeles-ben egyre felkapottabb lett a neve ezért sajnos sokat ingázik két kontinens között. De el akart kísérni az egyetemre. Ahova ő is járt annak idején. Azt az utat járom már évek óta amit ő kijárt nekem és nem ellenkezem. Csak a YouTube csatornám az én saját ötletem. Valami amit nem ők szabtak meg nekem. Amiről nem tudnak. De nem beszélek nekik erről. Apának így is van elég baja a könyv kiadójával nem akarok még egy lapáttal rátenni.

A kollégium nem a legnagyobb meg kell jegyeznem. Ahogy beléptem a fürdő jobb oldalt nyílt. Egy kis helyiség de legalább nem közös wc és zuhanyzó van. Tovább mentem és a földszinti szobámból tökéletes kilátás volt a Leeds udvarára. Egy íróasztal és egy szekrény volt a szobámban semmi több.
-Chris itt ágy nincsen?- kérdeztem.
-Dehogynem.- majd egy mozdulattal lerántotta a szekrényt és elő került az ágyam.


-Hát mi már megyünk is.- mondta apa amint kicsit berendezkedtem. 
-Már is?- kérdeztem.- Nem maradnátok? Mondjuk négy évet?
-Mennem kell vissza LA.-be és vár már Anna is.- mondta Chris.- Szeretlek Zoe.
-Én is.- mondtam de kicsit savanyú képet vágva, mert Chris barátnőjét, Annát nagyon utáltam. Első látásra szerelem is létezik akkor utálat is. 
-Sziasztok.
Összerogytam az ágyamon és a ruha és könyv tengert néztem magam körül. Itt hagytak egyedül egy új városban. Kopogást hallottam az ajtómon. Pár könnycseppet letöröltem az arcomról és kinyitottam az ajtót.
Egy kedves mosolyú fiú állt az ajtóban.
-Szia Finn Harries.- nyújtott kezet.- Te pedig Zoe Sugg?
-Igen!- bólintottam.
-Láttam pár videód. Elég viccesek.- mondta.
Csak elég viccesek? Hát megkaptam az első személyes kritikám. Esetlenül álltunk az ajtóban majd beljebb engedtem. Körbenézett a szobámban majd rám szegezte szemét.
-Elég üres.- mondta.
-Jó hogy, mert....- órámra pillantottam.-...kb. 1 órája lehetek itt.
-Segítsek?- kérdezte kedvesen.
-Köszi de nem kell.- utasítottam vissza.- Elboldogulok egyedül is.
Finn tudomásul vette és kisétált az ajtón amit maga után erősen becsapott.
Hogy mért taszítok el mindenkit magam mellől?
Egyszerű. Nem akarom, hogy  közel legyenek és csalódjak bennük. Mert egyszer mindenkiben csalódunk. Akár akarjuk, akár nem.
Az okostelefonom GPS-e segítségével elindulok egy könyvespolcot venni valamint kicsit körbejárni a környéket. A szobám kaotikus állapota már eltünt. Csak egy bőröndöm maradt teljesen teli. Amiben a sminkjeim, a könyveim valamint a videókhoz szükséges összes kellék van.

Leeds óriási város így egyedül!