2013. október 20., vasárnap

#2. Kötet 14. Fejezet

Untitled
Jake a kórház felé vezet és jó pár sebesség határt átlép én eközben hol a fájások miatt ordítok, hol pedig Megan-t próbálom felhívni. A harmadik csöngésre vette fel.
-Szia Zoeeboo!- köszönt vidáma.
-Azonnal Leeds-be kell jönnöd!
-De még maradnék pár napot.- nyafog.- Minden rendben van?
-Persze éppen egy 10 perces fájáson vagyok túl és a kocsival a szülészetre hajtunk.
-Szülsz?- kérdezi.
-Igen, Megan! Szülni fogok!- mondom neki.
-Jó rendben semmi pánik azonnal indulunk!- mondja.
-Ott kell lenned, hogy támogass.- mondom neki.- Nélküled nem fog menni. Szükségem van rád!
-Jó nem kell túldramatizálni!- mondja.- Ez a való élet nem egy könyv. Itt nem a férjedre vagy a legjobb barátnődre van szükséged hanem az orvosodra!
-Ne okoskodj hanem gyere.- mondom neki és lecsapom a telefont.
Berohantunk a kórházba és az első nővért elkaptam, akinek elmondtam, hogy szülni fogok és azonnal hozza az orvosomat. Hajam izzadtan ragadt nyakamhoz ebben a május végi melegben. Bevezettek egy szobába, ahol a nővér segített levenni a ruháimat és rám adott egy kórházi köpenyt, vagy mit. A szülő szobában már csak az orvosra vártunk és, hogy Megan is megérkezzen.
2 órája vajúdtam mikor megérkezett. Beöltöztették valami zöld hacukába és beküldték hozzám.
-Gyerünk kislány már itt vagyok.- közeledik hozzám.
-Végre.- nyúlok ki és a kezét elkapva magamhoz rántom.
További egy órányi szenvedés után megpillantottam lányomat az orvos kezébe. Apás szülés volt ezért Jake vágta el a köldök zsinórját. Boldog apaként tartotta lányát kezeiben. Kicsit esetlen volt de majd belejön akárcsak én.
-Mr. és Mrs. Miller a lányuk egészséges. 56 cm-er és 3,67 kg. Már csak a nevét kell beleírnom az anyakönyvébe.
-Amanda Miller.
-A kicsi Amanda.- mosolygok rájuk majd kezeim közé veszem lányomat.
-Csinálna rólunk egy képet?- kéri meg Jake a nővért.

~ ~ * ~ ~

Egy fél napot átaludtam, mert annyira kifáradtam. Mikor felkeltem a kórteremben tömeg fogadott. Ott volt a férjem, az apám, a testvérem, a barátaim és Jake egész családja. Álmosan pillantottam végig és mosolyogva néztem lányomra, aki édesen aludt a neki fenntartott ágyban.
-Jó reggelt.- köszön Jake és arcomra egy puszit nyom.
-Sziasztok.- köszönök mindenkinek a szobában.
-Szia húgi.- ölelget meg bátyám.
Körbeállták Amandát és úgy csodálták, mintha még nem láttak volna fehér embert. Jake szemében még mindig az a csodálat, büszkeség és boldogság ragyogott, mint akkor mikor megtudta, gyermeke fog születni.
-Gyönyörű akárcsak te Zoe.- mondja Chris és leül a lábamhoz.
Este felé már csak hárman vagyunk a szobában. Jake fekszik mellettem az ágyban és nézi ahogy lányunkat szoptatom. Miután Amanda tele ette magát kezemben ringatom.
-Rendben vagy?- kérdez Jake.
-Fáradt vagyok de ennél boldogabb nem lehetnék.
-Akárcsak én.- puszilja meg lányunk homlokát majd ad csókot ajkaimra.
Az éjszakát én még a kórházban töltöm- a szoptatások miatt kevés alvással -Jake pedig hazamegy, hogy elrendezze családtagjainkat a házunkban. Hajnali háromkor hátamra fordultam és a mennyezetet bámultam. Nem jött álom a szememre pedig fáradtnak éreztem magamat. Amanda édesen aludt jobb oldalamon, figyeltem ahogy mellkasa emelkedik majd süllyed. Nyugodtság fogott el és éreztem, hogy minden rendben van és az is lesz. 

2013. október 18., péntek

COLLIDE and “Us Against Them”

Sziasztok sajnálom, hogy nem hoztam szerdán az új rész!
De vasárnap minden képen jön!:))


MEGJELENT JAKE MILLER LEGÚJABB VIDEÓJA! 

(kötelező megnézni!)

Egyben új albuma az Us Against Them is kapható már az ITune-on ha valakit érdekel!:)
(Engem érdekel csak nem Apple telefonom van! :(( )

2013. október 13., vasárnap

#2. Kötet 13. Fejezet



Izgatottan vágtunk bele az eddig videó összeszerkesztésébe. 7 hónap anyagát tömörítettük össze 60 percbe, és már egy hete fel is adtam. Pár napon belül felkerülnek a nyertesek. Az egyetem ugyan úgy zajlott tovább. A matek záróvizsgám 5-ös lett és mindenből átmentem. Megan leutazott Bristolba, hogy meglátogassa férjét. Finn beköltözött hozzánk egy kis időre, hogy ne legyen annyira egyedül. Reggel Jake horkolására keltem fel és álmosan másztam ki az ágyból.
Lezuhanyoztam és rendbe szedtem magam, mire leértem a konyhába Finn és  Jake már kávéjukat szürcsölgették.
-Jó reggelt angyalom!
-Neked is.- mondom és megcsókolom.- Szia Finn.
Legjobb barátom homlokára egy puszit nyomok, majd a nekem kikészített kávésbögrét magamhoz veszem és beleiszok. Amíg Finn felöltözik addig egy szendvicset tömök magamba a konyhaasztalánál ülve.
-Hány órád lesz ma?- kérdez Jake és leül velem szembe.
-Hat.- mondom és beleharapok a kenyérbe.- És két különóra, hogy ne maradjak le annyira.
-Már le kellene állnod.- mondja.- Aggódom érted nehogy valami bajod legyen.
Óriási mosolyra húzódnak ajkaim és felállok, hogy egy puszit adhassak arcára.
-Értem soha ne aggódj!
-A feleségem vagy.- mondja.- Ez is hozzá tartozik a munkaköri leírásaimba!
Nevetve kapom vállamra a táskámat és karolok Finn-be.
-Szeretlek.- csókolom meg majd kimegyek az ajtón.
Egyedül bóklásztam az egyetemen a harmadik órám után mikor megszólított egy eddig ismeretlen srác.
-Bruce vagyok!- mosolyog rám.- Csak szerettem volna megkérdezni, hogy terhes vagy, vagy csak dagadt?
Szemeimet forgatom bunkó viselkedése miatt.
-Terhes vagyok, barom!
-És mond az apja is akarja a gyereket?- kérdezi.- Mert én nagyon szívesen lennék az!
-Férjnél vagyok és most hagy.- mondom és határozott léptekkel elindulok a következő órámra. Bruce nem hagy menni kezét csuklóm köré fonja és visszaránt.
-Még nem fejeztem be.- mondja és a falhoz szorít.- Nagyon tetszel nekem.
-Szörnyen fáj a csuklóm.- mondom neki.- Eresz már el.
A falnak nyomott és levegőt is alig kaptam. Éreztem sikamlós nyelvét nyakamon és csak sikításra volt erőm.
Megmentőm két másodperc alatt lekapta rólam Bruce-t és egy óriásit bevert neki. Vérben fürdött támadóm és kicsit sem érdekelt. Egy utolsó ütést kapott fejére, majd elnyúlt a padlón. Megmentőm rám nézett és én rámosolyogtam.
-Jól vagy?- kérdezett Scott.
-Köszönöm jól.- mondom.- Mit keresel itt?
-Én mindig ott vagyok ha szükséged van rám.- mondja és átkarolt.- Mert megígértem és be is tartom.
-Te vagy a legjobb.- mondom és egy puszit nyomok arcára.
-Amúgy átiratkoztam Leeds-be az egyetemre, mert ide jár a barátnőm is.- mondja boldogan.
-És valamikor bemutatod nekem?- kérdezem.
-Akár most is.- mondja.- Egy szakra jártok. Filmszerkesztést és készítést tanul.
-Akkor már is kedvelem.- mondom és hagyom magamat az órámra vezetni. Lepakolok Finn mellé és mire előveszek minden könyvet és beindítom a laptopom Scott is megérkezik erősen szorítva egy gyönyörű szőke lány kezét. Valamint egy jött még mögöttük.
-Zoella had mutassam be barátnőmet Avery-t.- mondja Scott.- Avy ő itt a legjobb barátom Zoe.
-Örülök, hogy megismertelek.- rázunk kezet.- Már láttalak párszor az órán, mert nem lehet nem észrevenni ebben a csodálatos állapotba.
Pretty Little Liars-Hát én nem így érzem és a derekam sem.- mosolygok rá.- Ő is veletek van?
Scott és Avery háta mögött ácsorgó lányra mutatok.

-Ő itt Aimee lenne a legjobb barátnőm.- mondja.
Kezet rázok vele is és én is bemutatom barátomat Finn-t.
-Amiee és Avery ő itt a legjobb barátom Finn.- mondom.- Megan sajnos ezen a héten nem tartózkodik itthon de biztos fogtok majd vele is találkozni!
-Remélem.- mosolyog Scott.- Megan egy elbűvölő egyéniség.
Csúnyán nézek rá, mert nem hagyom neki, hogy bántsa az én Megan-om. Nem éppen a legjobb a kapcsolatuk.
-Gyönyörű vagy Amiee.- flörtöl rögtön Finn.
-Köszönöm.- vörösödik el rögtön a füléig is.- Elkísérsz az asztalomig?
-Minden örömmel.- mondja Finn és még visszanézve rám kacsint.
Jake vitt haza az egyetemről, mert Finn Amiee-vel ment el ebédelni és még hozzá tette, hogy este ne várjuk. Jake-nek nem meséltem a Brian-el való incidensemet, mert tudtam, hogy teljesen kiakadna.
-Jött egy levél neked.- mondja Jake.
-Milyen levél?- kérdezem.
-A versenyről.
Izgatottan rohanta -gyorsan lépkedtem- a lakásba és feltépve az ajtót a konyhába mentem, ahol a levél várt rám felbontatlanul.
-Semmi nyomás csak a lányunk jövője múlik rajta.- mondja Jake.
-Kösz.
Izgatottan bontom ki a borítékot és olvasom a sorokat. Írnak a sok tehetségről, hogy mennyire örülnek, hogy ennyien neveztek meg bla..bla..bla..és ekkor megpillantom a legfontosabb sorokat.
Gratulálunk Mrs. Jake Miller a videója első helyezést ért el...
Sikítozva dobtam el a lapot és ugrottam rögtön férjem nyakába.
how ya doin'?-Nyertem!- üvöltöttem és ugráltam, mint egy félőrült.
-Nyertél!- ordította Jake is és elképzelhetetlenül boldogok voltunk.
Az öröm egy pillanat alatt elrepül és felváltja a félelem. Arcomból kifut a vér és lábaim között valami nedveset érzek. Remegni kezd a térdem az idegességtől és Jake karjába kapaszkodom.
-Mi a baj?- kérdezi és két kezével megtart.
-Szülni fogok!

2013. október 10., csütörtök

#2. Kötet 12. Fejezet

"its camplicated" | via TumblrEgy hetet töltöttünk Kaliforniában nászúton. Olyan volt mintha álmodnék, hogy varázsütésre felébrednék és az első napomon találom magamat az ágyon teljesen egyedül. Az utolsó napunkat töltjük az államokban és Jake-nek délután még egy koncertje lesz. Reggel alig bírt kirángatni az ágyból az időeltolódás miatti fáradságom erősebb volt nálam.
-Zoe egy kis tea.- lök elém egy bögrét.
-Mintha segítene.- morgom és lehúzom.
2 óra könyörgés és talán a tea segített, hogy emberi állapotba kerüljek és el tudjunk indulni. Felvettük Megan-éket a szállodájuk előtt és a sportcsarnokba indultunk ahol már várt ránk Jake csapata és a szervezők. Edgar jött oda és üdvözölt minket.
-Zoella.- ölel meg.- Egyre nagyobb vagy. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz a vége.
-Ez még nem a vég.- nevet fel Jake.- Ez csak a kezdet.
Helyet foglalunk az első sorban és végig hallgatjuk a hangpróbát. Finn vállára döntöm fejemet és úgy figyelem a színpadot.
-Minden rendben van?- kérdez.
-Már szeretnék haza menni és a saját álmomat élni.- mondom és Megan kezében lévő kamerába nézek.- Eddig Jake álmát éltem és nem a sajátomat. Vissza akarok menni Londonban és a videózással foglalkozni.
Finn ölelt magához és Jack is megértően nézett rám de, amire Megan készült az már az elején ijesztőnek tűnt.
-Akkor mi a francra vársz?- kérdez és Jack ölébe dobja a kamerát.- Mért ülsz még itt ha Londonba húz a szíved? Attól, hogy szereted még nem kell minden körülötte forogjon. Vedd végre kezedbe az életed irányítását, mert eddig mindenki irányított csak te nem!
Igaza volt, mint mindig. Holnap Londonba el is kezdem de ma még Jake-nek fellépése van.
-20 perc és jönnek a rajongók.- szólt bele egy férfi a mikrofonba minden bizonnyal nekünk.
Jack and Finn Harries ♥Felültünk a legfelső sorba a lelátón. Vittünk magunkkal egy kisebb hűtőt és valamit amivel elüthetjük az időt. Én egy könyvet vittem magammal, amibe pillanatok alatt belemerültem és csak Finn lökdösésére néztem fel.
-Szeretnék mindent megköszönni feleségemnek és lányom anyjának.- mondja Jake a színpadon és felemeli bal kezét, hogy megmutassa a gyűrűjét.- Szeretlek Zoe, köszönöm, hogy vagy nekem!
Elvörösödve intettem felé egyet és újra belemerültem a könyvembe. Jack és Megan veszekedett mellettem, hogy Jack mért nem olyan érzelmes, mit Jake.
-Baby, hogy a fenébe szerezzek egy színpadot, kerítsek ennyi embert és mondjam el előttük, hogy mennyire szeretlek?
-Mindent nekem kell megoldanom?- kérdezi tőle Megan.- Soha nem is szoktad mondani, hogy szeretsz!
-Meggi ne csinálj belőlem hülyét.- mondja Jack.- Minden nap vagy ezerszer elmondom.
Nem hallgattam tovább szerelmes párunk veszekedését inkább Finn felé fordultam, aki elég hangosan kezdett el horkolni. Rám is rám férne egy kis alvás. A koncert végén Jake öltözője előtt várakoztunk.
-Hogy tetszik?- kérdez és egy puszit nyom homlokomra.
-Nem valami nagy szám.- jegyzi meg Megan.- Ilyet én is tudok csinálni.
-Olyan ünneprontó vagy.- mondja Jake majd vállára kapja táskáját és kiosonunk a hátsó ajtókon.
A reptéren egy magán jet vár ránk és végre indulhatunk vissza Londonba. Elhelyezkedtem az ülésben és lehunytam szememet. Az egész utat átaludtam és álmaim gyönyörű erdejében kalandoztam. Mikor leszálltunk és kiértem a friss levegőre beszippantottam London illatát és tudtam: Itthon vagyok!
Mikor hazaértünk csak arra vágytam, hogy pizsamában elnyúlhassak a kanapén és Jake-el filmet nézzünk.
De ez csak azután valósult meg, miután kipakoltam, beindítottam a mosógépet, vacsorát főztem, ettünk és elmosogattunk.
-Ezt szeretem.- mondom és Jake arcára nyomok egy puszit.
-De ezt a filmet már hatszor láttuk.- mondja.
-Én nem a filmre értettem.- mosolygok.- Hanem arra, hogy itthon vagyunk és filmezünk. Tökéletes nekem.
-Engem nem érdekel, hogy hol vagyok és mit csinálok, amíg mellettem vagy minden tökéletes.- mondja és hosszan megcsókol.

2013. október 5., szombat

#2. Kötet 11. Fejezet


Megan rázott fel legszebb álmaimból hajnalok hajnalán. Körbenéztem a hotelszobában, ahol csak ketten voltunk. A lánybúcsúztatómat egyedül Megan-nal töltöttem el alkohol és más tiltott szer nélkül. Hát nem így képzeltem el régebben, de terhes  vagyok!
-Egészen 8 órád van, hogy kiélvezd a szabad életed minden örömét.- mondja.
-Akkor aludni szeretnék.- nyöszörgöm és fejemre húzom a takarót.
Egy óra alatt barátnőm eléri, hogy kimásszak az ágyból és valami ruha féleségbe bújjak. Jake szüleinek házához megyünk ahol már javában zajlanak az előkészületek. Jake-el csak az oltár előtt fogunk találkozni, mert balszerencsét hoz és szerintem az éjjel elég durván berúghattak a haverjaival a legénybúcsúztatón. Kapok egy erős kávét és pár csokis muffint. Megan és Jake anyja izgatottan beszélgetnek és tervezgetik az esküvőmet. Miután elrendeztek mindent beküldtek a fürdőszobába, hogy kezdjem el kifesteni magamat. Ehhez én ragaszkodtam, mert másra nem bíznám magamat így ha eltolom akkor azért csak én lehetek a felelős. És mi rosszabb egy ideges, terhes menyasszonynál? Semmi.
-Gyönyörű vagy.- mondta valaki mikor kiléptem a fürdőből. Az apám állt velem szemben. Közel léptem hozzá és megöleltem.
-Olyan jó, hogy itt vagy.- mondom.- Chris?
-Nemsokára leszáll a gépe.- mondja és megpörget.- Az én csodaszép kislányom.
Apa arcán könnyek csorogtak végig, amitől az én szemeim is bekönnyeztek.
-Jaj nehogy el kezdj sírni.- mondja Megan.- Csók Mr. Sugg.
-Szervusz Megan.- mosolyog rá apa majd eltűnik Jake apjának irodájában.
-Csodálatosan nézel ki Zoe.- mondja Megan.
Egy órával az esküvő előtt már rajtam van a ruha is és a limuzint várjuk, ami elvisz a kápolnáig. Megan kék koszorúslány ruhában szaladgál a házban és telefonon beszél. Időközben megérkezett a bátyám is, akinek volt még ideje bemenni a McDonalds-ba és hozott nekem egy nagy adag sült krumplit szigorúan ketchup nélkül, mert ha ráesne egy csöpp is a ruhámra kitörne a 3. világháború!
Fél órával az esküvő előtt megérkezett a limuzin és beültünk. Chris és apa között foglalok helyet, míg barátnőm velem szemben ül.
-Megvannak a gyűrűk és benne van a gravírozás is.-mutatja.- A pap azt a fogadalmat olvassa fel, amit én írtam. Eszméletlen jó lett.
-Én is ettől félek.- nevetek.
Utoljára szállok ki a kocsiból és felfelé sietünk a lépcsőn. Késésben vagyunk. 
Megan kinyitja előttem az ajtót és az összes szempár rám szegeződik. Tele volt a templom Jake ismerőseivel, barátaival, rokonaival és voltak szerencsés rajongók is, aki jelen lehettek. Az én össz' vendégseregem a hátam mögött álltak és várták, hogy elinduljak. Leírhatatlan érzés volt, mikor megpillantottam Jake-et az oltárnál és eloszlott minden kétségem. Végigmentem a leterített vörös szőnyegen és egyfolytában vőlegényemet néztem. 
Elérkeztünk a fogadalom tételhez és a gyűrű felhúzására. Jake kezdett és ismételte a pap minden szavát.
-Én Jacob Miller fogadom, hogy életemnél is jobban fogom szeretni az előttem álló Zoella Sugg-ot és nem lesz számunkra semmilyen akadály. Fogadom, hogy lányomért mindent megteszek és szeretni fogom. Soha nem fogom elhagyni Zoe-t és egész életemen át szeretni fogom. Fogadom, hogy őrülten szeretlek, akármilyen leszel is. Most és mindörökké. Sosem felejtem el, hogy ez egy életre szóló szerelem. A lelkem legmélyén tudni fogom, hogy jöhet bármi, ami elválaszt minket, mindig visszatalálunk egymáshoz, mert te vagy az én mindenem!- fejezte be és felhúzta a gyűrűt az ujjamra.
Én következtem:
-Én Zoella Sugg fogadom, hogy mindennél és mindenkinél jobban szeretni fogom Jacob Miller-t és lányomat Amandát. Fogadom, hogy mindig melletted leszek és nem lesz számunkra akadály pár ezer mérföld.  Fogadom, hogy nem fog zavarni, hogy állandóan húst hússal eszel és néha én is fogok. Fogadom, hogy hűséges leszek hozzád és számomra te lettél az otthon, te lettél a család és te lettél az én mindenem!- majd felhúztam én is a gyűrűt.
-Isten színe előtt Mr. és Mrs. Miller önöket házastársakká nyilvánítom. Csókolja meg a menyasszonyt!
Jake felemelte a fátylamat és olyan emlékezetes csókkal kezdte házas életünket, amibe beleremegett a térdem. Ha nem fogja a derekamat ennyi ember előtt esek el. Karjába vett és egészen a limuzinig cipelt. 
-El sem hiszem, hogy ezt csináltuk.- mondja és rám mosolyog.
-Már is megbántad?- kérdezem.
-Eddigi életemből csak egy dolgot bánok.- mondja.- Az, hogy hagytalak egyszer elmenni. Többé nem fordul elő és ez a nap életem legszebb napja lett.
-Még nincs is vége.- nevetek és megcsókolom férjemet.
-Mrs Miller ön már a jelenlétével csodálatossá teszi a napomat.
-Mr Miller én is elmondhatom ugyan ezt magamról!- mondom nevetve és vállára döntöm fejemet.
A vendégek átmentek az étterembe ahol már csak ránk vártak. Felvágtuk a tortát és következett az apa lánya tánc.
-Gratulálok kincsem.- mondja apa és együtt ringunk a zenére.- Hallottam, hogy anyád meglátogatott.
-Igen és ezért te vagy a hibás.- mondom.- De annyira boldog vagyok, hogy nem tudok rád haragudni!
Apát Jake édesapja majd Chris váltotta. Utánuk táncoltam Finn-el és Jack-al majd elképzelhetetlenül hosszú idő után férjem vállát karolhattam át.
-Merje csak valaki rájuk azt mondani, hogy nem illenek össze.- szólal meg Megan egy asztal tetején állva.- Annyi mindenen mentek át együtt, hogy megérdemlik végre a Happy End-et! Lehet az ő történetükben nincsen egy másik személy vagy halálos betegség és még amnézia sem. Mégsem sablonosak. Lett egy saját történetük veszekedéssel, távolsággal és egy nem várt terhességgel fűszerezve. Amikor Leeds-be indultunk álmomban sem gondoltam volna, hogy ez vár ránk. Srácok, akik lehozzák nekünk a csillagokat. Emberek emeljük poharunkat Zoe-ra és Jake-re. A szerelemre, ami mindennél erősebb.
Könnyezve borultam Jake vállára és szorosan hozzábújtam. 

Életem legszebb napja.



2013. október 2., szerda

#2. Kötet 10. Fejezet

Jake egyre izgatottabb volt minél közelebb értünk szüleinek és testvérének házához.
-Semmi baj nem lesz.- nyugtatom most én.
-Te csak azt hiszed.- feleli.- Lehet, hogy örülni fognak. De az is lehet, hogy apám rögtön kitekeri a nyakamat.
-Előbb utóbb kiderül.- mondom és kinézek az ablakon , ahol már megpillanthatjuk a házat. Jake kifizeti a taxit és elcipeli a bejáratig a bőröndjeiket. Tétován az ajtóhoz emeli kezét de nem kopog csak vár.
-Jaj istenem!- mordulok rá és becsöngetek.
Jake mérges pillantást vet rám, de már el is tűnik szemeiből a düh, mikor Jenny, a húga ajtót nem nyit.
-Jake.- öleli rögtön meg majd rám mosolyog.- Zoella.
Megölelne de hasam már nem kicsi mérete miatt gátolja ebben. Furcsán néz de beljebb invitál minket.
Jake segít levenni rólam a kabátot és ekkor felfedem hasamat. A fehér feszülős póló kiemeli hatalmas méretét. Oké lehet nem olyan nagy de nekem igen!
-Jézus isten.- lép ki Mrs. Miller a konyhából.- Nem is számítottunk rátok.
-Meg akartunk lepni titeket anyu.- mondja Jake és megpuszilja.- Zoe-ra biztosan emlékszel.
A nappaliban ülünk össze és megérkezik Mr. Miller is így Jake családja teljes lesz. Még az aranyos fehér szőrgombóc is feltűnik. Felületes beszélgetést kezdenek, amire annyira nem figyelek inkább csak az aranyos kutya hasát vakargatom.
-Na jó.- csap térdére Jake húga.- Én nem tudok úgy tenni, mint, aki nem látná Zoella nem kicsi hasát és kezén a jegygyűrűt.
-Végre, hogy valaki észrevette.- könnyebbült meg Jake és magához ölelt.- Jövő héten esküvő.
-Fiam, Zoella.- állt fel Jake apja, aki nemsokára apósom lesz.- Gratulálok nektek.
A férfiak kezet ráztak majd összeölelkeztek és ez egy nagyon megható apa-fia pillanat volt.
-Mrs. Miller.- fordulok Jake anyjához.- Mit szól ehhez, hogy most már nem csak ön lesz az egyetlen Mrs. Miller a családjában?
-Üdvözlünk a családunkban Zoella.- mondja.- Örülök, hogy te leszel az én Jake-em felesége.
-Megtiszteltetésnek érzem.- mondom és megpuszilom páromat.
-És ki szervezi az esküvőtöket?- kérdez.- Szeretnék vele beszélni.
-A barátnőm Megan.- mondom és felírom a számát egy papírra, amit az előbb adott Jake anyja.- Tessék a száma.
Bemegyünk a konyhába, ahol már megterített asztal fogad minket.
-Annyi minden újat tudtunk most meg, hogy kell egy kis idő feldolgozni.- mondja Jake apja és letesz elém egy nagy tál levest.- De meséljetek az unokánkról.
-Jake.- nézek rá.- Mesélj te.
Éppen három zsemlét próbált egyszerre magába tömni, ami nem sikerült. Meg kell hagynom nem éppen a legkulturáltabban eszik.
-A lányunk neve Amanda lesz.- mondja és szemében büszkeség csillog.- Londonban fogunk maradni, míg Zoe le nem diplomázik. Június 22.-ére van kiírva és egy Leeds-i kórházban lesz a szülés.
Pizsamában bújt mellém Jake és nézte velem a tv-t.
-Egész jól fogadták.- jegyzem meg.
-Én biztos kiakadnék ha a lányom 21 évesen hazaállítana terhesen.- mondja.- Vagy a fiam egy terhes nővel.
Mosolyogva döntöttem fejemet vállára. Még mindig jó, amikor a jövőről mesél és én is benne vagyok. Velem együtt tervez és Amandával.
Reggel korán kelek és egyetlen társam a fehér bundás kutya. Egy Jake feliratos tálba zabpelyhet és tejet öntök majd leülök az asztalhoz. Jenny csoszog be a konyhába és egy mosolyt küld felém.
-Nem baj, hogy kiszolgáltam magamat?- kérdezem.- Jake olyan aranyosan alszik és nem akartam felkelteni...
-Zoe már a család tagja vagy.- nevet és leül velem szembe egy nagy tál zabpehellyel.- És nehéz?
-Micsoda?- kérdezem és beszéd közben a tej kicsorog a számból végig államon és nagy foltot hagy pólómon.
-Hát a terhesség.
-Nem könnyű.- mondom és letörlöm az államat.- Ha túl vagy a „Jézus isten még fiatal vagyok ehhez most mi lesz?” és már „Az apja állandóan Anglia és Amerika között cikázik. Egyedül vagyok!” kiboruláson is túlestél akkor már jó. Csak az elején nehéz, amikor nincsen pénzetek és a pasid állandóan a világ másik részén van te pedig egyedül vagy.
-De a végén minden jó!- mosolyog rám Jenny.
Bólintok és tovább kanalazom a kukoricapelyhemet.

2013. szeptember 29., vasárnap

#2. Kötet 9. Fejezet

Candice swanepoel and rosie Huntington-whiteley | via Tumblr-Nézzük meg csak még egyszer!- mondta Megan csillogó szemekkel.
-Rendben.- lelkesedtem.
A kamera megszállottságomnak hála a leánykérésemet megörökítettük és visítozva legalább hatvanadjára nézem végig barátnőmmel és még mindig nem hiszem el, hogy ez velem történik meg. Miután kisikítoztam magamat barátnőmmel Jake eldobott az egyetemre a filmtörténelem órámra.
-Ha végeztél itt várlak.- mondja és behajolok egy csókért.- Szeretlek.
-Én is.
Becsusszantam Finn mellé és kipakoltam laptopomat. Óriási mosolyt villantottam felé majd elkezdődött a filmtörténelem órám. Gépelés közben Finn lerántotta bal kezemet a billentyűzetről és értetlenül meredt rám.
-Csak nem?- kérdezte.
-De igen.- mosolyogtam rá.
-Hát had gratuláljak önnek Mrs. Miller.- mondja majd közelebb hajol és a fülembe suttok.- Minél hamarabb varrd el a szálakat. A férfiak ebben a köztes állapotban nagyon szeszélyesek.
-Ezen leszek.- kacsintok rá.- És ti, hogy álltok Jo-val?
-Szétmentünk de már mondtam.- mondja és hanyagul megrántja a vállát.
Untitled | via Tumblr-Ez a terhesség miatt van.- szabadkozok.- Akkor most prédára vadászol?
-Most szüneteltetem a vadászatot.- nevet fel, aminek a következmény, hogy lepisszegnek minket.- A barátimmal és a családommal szeretnék ünnepelni.
-Mi Miamiba megyünk de minden bizonnyal ti is.- mondom lelkesen.- Belegondoltál már, hogy Karácsony másnapján mért csak a filmrendezés és webdizájn hallgatóknak kell bejönniük?
-Mert nekünk nincsenek féléves vizsgáink.- mondja Finn.- Csak ülni és hallgatni őket.
Finn példáját követve én is lejjebb csúsztam a székben és lehunytam a szememet. Aludni nem volt időm pedig nyugodt szívvel pótoltam volna be alváshiányomat, mert az egész könyvet már 16 évesen bevágtam.
Igen elég fura gyerek voltam...
Jake azon a helyen parkolt ahol megígérte. Lazán ácsorgott lányok koszorújában és beszélgetett velük. Amikor meglátott felém intett és elzavarta a társaságot.
-Viszlát lányok.- mondja majd még hangosabban kezd el beszélni.- Mire újra visszajövök, már házas leszek!
Nevetve tárja ki kezeit és ölel át.
-Változott a terv.- mondja és besegít a kocsiba.- Ma indulunk!
-És még is, hogy gondolod?- kérdezem.- Egy óra alatt bepakolok?
-Igazából csak fél.- mondja és beindítja a motort.- Szólj a többieknek is, mert jönniük kell.
Végig veszekedtünk Jake-el az egész hazavezető úton és sietősen indultam fel a lépcsőn a bejárati ajtót gondosan bevágtam előtte. Hallottam még, hogy Jake valamit utánam kiált de a szavakat már nem tudtam kivenni. Dühösen dobáltam bele a dolgaimat a bőröndeb. Nem is figyeltem igazán oda csak az érdekelt, hogy tele legyen. Végigrángattam a lépcsőn lefele a csomagjaimat és a konyha irányába indultam.
-Sajnálom Zoe.-jön utánam Jake.- Szólhattam volna előbb is! Le is mondhatom a jegyeket ha...
-Ölelj meg!- mondom neki.
Szorosan magához húz én pedig vállába temettem arcomat. Könnyeimmel áztattam be fehér pólóját és szemfestékem csúnya foltot hagyott.
-Mi a baj hercegnőm?- kérdezte aggódva Jake.
-Nekem ez túl sok!- mondom és leülök a konyhaszékre.- Állandóan egyedül vagyok, mindenki engem bámul és csitrinek gondol, a barátaim nélkülem mennek szórakozni, mert én ezzel a görögdinnyével mozogni is alig birok és ott vannak még a utálóim is...
-A kijeid?- kérdez vissza.
-A te rajongóid.- mondom és kifújom orromat.- Amikor kiderült a terhességem és kiraktad a képet és amit írtak...az...
-Sss.- húzott közel magához és egyik kezével azt a bizonyos képet kereste. Megan-t pillantottam meg az ajtóban nyomában a Harris ikrekkel.
-Mi folyik itt emberek?- kérdezi Jake.
-Mit csináltál vele Jake?- kérdezi Megan.- Bántott, megütött?
-Semmi ilyen nem történt.- ölelem meg.- Csak a terhes hormonjaim. Könnyen kiakadok.
-Szerencséd.- méregeti barátnőm Jake-et majd megpuszil és elenged.- Indulhatunk?
Kihúzzuk a bőröndöket, én beülök az anyós ülésre, Jake vezet és a barátaink pedig elhelyezkednek a hátsó sorban.
-Meg is van oldva angyalom ez az egész ügy.- mondja és odahajol, hogy adjon egy csókot.- Csak szólnod kell.
-Mit csináltál?- kérdezem. Ölembe dobja telefonját majd gyorsan vált és vesz egy jobbkanyart.
Gyorsan elolvastam az üzenetet és bárgyú mosolyt küldtem Jake felé.
-De hiszen ők a rajongóid.
-Engem kritizálhatnak túlélem, de ha rólad egy rossz szót is mernek írni...- idézte magát.- Inkább ne legyen egyetlen rajongóm se, de te mindig boldog légy és szeress.
-Ohh.- szólalt meg hátulról.- Olyan édes vagy Jake.
Hátra fordultam és rámosolyogtam Megan-ra majd Jake arcára egy puszit nyomtam.
-Hé asszony!- szól feleségéhez Jack.- Csak emlékeztetlek, hogy a férjed vagyok!
-Jaj ne féltékenykedj már!- mondja Megan majd az út hátra lévő részében egymást falták a kocsi hátsó ülésén, szegény Finn pedig már az ajtónak nyomódva ült.