2013. október 5., szombat

#2. Kötet 11. Fejezet


Megan rázott fel legszebb álmaimból hajnalok hajnalán. Körbenéztem a hotelszobában, ahol csak ketten voltunk. A lánybúcsúztatómat egyedül Megan-nal töltöttem el alkohol és más tiltott szer nélkül. Hát nem így képzeltem el régebben, de terhes  vagyok!
-Egészen 8 órád van, hogy kiélvezd a szabad életed minden örömét.- mondja.
-Akkor aludni szeretnék.- nyöszörgöm és fejemre húzom a takarót.
Egy óra alatt barátnőm eléri, hogy kimásszak az ágyból és valami ruha féleségbe bújjak. Jake szüleinek házához megyünk ahol már javában zajlanak az előkészületek. Jake-el csak az oltár előtt fogunk találkozni, mert balszerencsét hoz és szerintem az éjjel elég durván berúghattak a haverjaival a legénybúcsúztatón. Kapok egy erős kávét és pár csokis muffint. Megan és Jake anyja izgatottan beszélgetnek és tervezgetik az esküvőmet. Miután elrendeztek mindent beküldtek a fürdőszobába, hogy kezdjem el kifesteni magamat. Ehhez én ragaszkodtam, mert másra nem bíznám magamat így ha eltolom akkor azért csak én lehetek a felelős. És mi rosszabb egy ideges, terhes menyasszonynál? Semmi.
-Gyönyörű vagy.- mondta valaki mikor kiléptem a fürdőből. Az apám állt velem szemben. Közel léptem hozzá és megöleltem.
-Olyan jó, hogy itt vagy.- mondom.- Chris?
-Nemsokára leszáll a gépe.- mondja és megpörget.- Az én csodaszép kislányom.
Apa arcán könnyek csorogtak végig, amitől az én szemeim is bekönnyeztek.
-Jaj nehogy el kezdj sírni.- mondja Megan.- Csók Mr. Sugg.
-Szervusz Megan.- mosolyog rá apa majd eltűnik Jake apjának irodájában.
-Csodálatosan nézel ki Zoe.- mondja Megan.
Egy órával az esküvő előtt már rajtam van a ruha is és a limuzint várjuk, ami elvisz a kápolnáig. Megan kék koszorúslány ruhában szaladgál a házban és telefonon beszél. Időközben megérkezett a bátyám is, akinek volt még ideje bemenni a McDonalds-ba és hozott nekem egy nagy adag sült krumplit szigorúan ketchup nélkül, mert ha ráesne egy csöpp is a ruhámra kitörne a 3. világháború!
Fél órával az esküvő előtt megérkezett a limuzin és beültünk. Chris és apa között foglalok helyet, míg barátnőm velem szemben ül.
-Megvannak a gyűrűk és benne van a gravírozás is.-mutatja.- A pap azt a fogadalmat olvassa fel, amit én írtam. Eszméletlen jó lett.
-Én is ettől félek.- nevetek.
Utoljára szállok ki a kocsiból és felfelé sietünk a lépcsőn. Késésben vagyunk. 
Megan kinyitja előttem az ajtót és az összes szempár rám szegeződik. Tele volt a templom Jake ismerőseivel, barátaival, rokonaival és voltak szerencsés rajongók is, aki jelen lehettek. Az én össz' vendégseregem a hátam mögött álltak és várták, hogy elinduljak. Leírhatatlan érzés volt, mikor megpillantottam Jake-et az oltárnál és eloszlott minden kétségem. Végigmentem a leterített vörös szőnyegen és egyfolytában vőlegényemet néztem. 
Elérkeztünk a fogadalom tételhez és a gyűrű felhúzására. Jake kezdett és ismételte a pap minden szavát.
-Én Jacob Miller fogadom, hogy életemnél is jobban fogom szeretni az előttem álló Zoella Sugg-ot és nem lesz számunkra semmilyen akadály. Fogadom, hogy lányomért mindent megteszek és szeretni fogom. Soha nem fogom elhagyni Zoe-t és egész életemen át szeretni fogom. Fogadom, hogy őrülten szeretlek, akármilyen leszel is. Most és mindörökké. Sosem felejtem el, hogy ez egy életre szóló szerelem. A lelkem legmélyén tudni fogom, hogy jöhet bármi, ami elválaszt minket, mindig visszatalálunk egymáshoz, mert te vagy az én mindenem!- fejezte be és felhúzta a gyűrűt az ujjamra.
Én következtem:
-Én Zoella Sugg fogadom, hogy mindennél és mindenkinél jobban szeretni fogom Jacob Miller-t és lányomat Amandát. Fogadom, hogy mindig melletted leszek és nem lesz számunkra akadály pár ezer mérföld.  Fogadom, hogy nem fog zavarni, hogy állandóan húst hússal eszel és néha én is fogok. Fogadom, hogy hűséges leszek hozzád és számomra te lettél az otthon, te lettél a család és te lettél az én mindenem!- majd felhúztam én is a gyűrűt.
-Isten színe előtt Mr. és Mrs. Miller önöket házastársakká nyilvánítom. Csókolja meg a menyasszonyt!
Jake felemelte a fátylamat és olyan emlékezetes csókkal kezdte házas életünket, amibe beleremegett a térdem. Ha nem fogja a derekamat ennyi ember előtt esek el. Karjába vett és egészen a limuzinig cipelt. 
-El sem hiszem, hogy ezt csináltuk.- mondja és rám mosolyog.
-Már is megbántad?- kérdezem.
-Eddigi életemből csak egy dolgot bánok.- mondja.- Az, hogy hagytalak egyszer elmenni. Többé nem fordul elő és ez a nap életem legszebb napja lett.
-Még nincs is vége.- nevetek és megcsókolom férjemet.
-Mrs Miller ön már a jelenlétével csodálatossá teszi a napomat.
-Mr Miller én is elmondhatom ugyan ezt magamról!- mondom nevetve és vállára döntöm fejemet.
A vendégek átmentek az étterembe ahol már csak ránk vártak. Felvágtuk a tortát és következett az apa lánya tánc.
-Gratulálok kincsem.- mondja apa és együtt ringunk a zenére.- Hallottam, hogy anyád meglátogatott.
-Igen és ezért te vagy a hibás.- mondom.- De annyira boldog vagyok, hogy nem tudok rád haragudni!
Apát Jake édesapja majd Chris váltotta. Utánuk táncoltam Finn-el és Jack-al majd elképzelhetetlenül hosszú idő után férjem vállát karolhattam át.
-Merje csak valaki rájuk azt mondani, hogy nem illenek össze.- szólal meg Megan egy asztal tetején állva.- Annyi mindenen mentek át együtt, hogy megérdemlik végre a Happy End-et! Lehet az ő történetükben nincsen egy másik személy vagy halálos betegség és még amnézia sem. Mégsem sablonosak. Lett egy saját történetük veszekedéssel, távolsággal és egy nem várt terhességgel fűszerezve. Amikor Leeds-be indultunk álmomban sem gondoltam volna, hogy ez vár ránk. Srácok, akik lehozzák nekünk a csillagokat. Emberek emeljük poharunkat Zoe-ra és Jake-re. A szerelemre, ami mindennél erősebb.
Könnyezve borultam Jake vállára és szorosan hozzábújtam. 

Életem legszebb napja.



2013. október 2., szerda

#2. Kötet 10. Fejezet

Jake egyre izgatottabb volt minél közelebb értünk szüleinek és testvérének házához.
-Semmi baj nem lesz.- nyugtatom most én.
-Te csak azt hiszed.- feleli.- Lehet, hogy örülni fognak. De az is lehet, hogy apám rögtön kitekeri a nyakamat.
-Előbb utóbb kiderül.- mondom és kinézek az ablakon , ahol már megpillanthatjuk a házat. Jake kifizeti a taxit és elcipeli a bejáratig a bőröndjeiket. Tétován az ajtóhoz emeli kezét de nem kopog csak vár.
-Jaj istenem!- mordulok rá és becsöngetek.
Jake mérges pillantást vet rám, de már el is tűnik szemeiből a düh, mikor Jenny, a húga ajtót nem nyit.
-Jake.- öleli rögtön meg majd rám mosolyog.- Zoella.
Megölelne de hasam már nem kicsi mérete miatt gátolja ebben. Furcsán néz de beljebb invitál minket.
Jake segít levenni rólam a kabátot és ekkor felfedem hasamat. A fehér feszülős póló kiemeli hatalmas méretét. Oké lehet nem olyan nagy de nekem igen!
-Jézus isten.- lép ki Mrs. Miller a konyhából.- Nem is számítottunk rátok.
-Meg akartunk lepni titeket anyu.- mondja Jake és megpuszilja.- Zoe-ra biztosan emlékszel.
A nappaliban ülünk össze és megérkezik Mr. Miller is így Jake családja teljes lesz. Még az aranyos fehér szőrgombóc is feltűnik. Felületes beszélgetést kezdenek, amire annyira nem figyelek inkább csak az aranyos kutya hasát vakargatom.
-Na jó.- csap térdére Jake húga.- Én nem tudok úgy tenni, mint, aki nem látná Zoella nem kicsi hasát és kezén a jegygyűrűt.
-Végre, hogy valaki észrevette.- könnyebbült meg Jake és magához ölelt.- Jövő héten esküvő.
-Fiam, Zoella.- állt fel Jake apja, aki nemsokára apósom lesz.- Gratulálok nektek.
A férfiak kezet ráztak majd összeölelkeztek és ez egy nagyon megható apa-fia pillanat volt.
-Mrs. Miller.- fordulok Jake anyjához.- Mit szól ehhez, hogy most már nem csak ön lesz az egyetlen Mrs. Miller a családjában?
-Üdvözlünk a családunkban Zoella.- mondja.- Örülök, hogy te leszel az én Jake-em felesége.
-Megtiszteltetésnek érzem.- mondom és megpuszilom páromat.
-És ki szervezi az esküvőtöket?- kérdez.- Szeretnék vele beszélni.
-A barátnőm Megan.- mondom és felírom a számát egy papírra, amit az előbb adott Jake anyja.- Tessék a száma.
Bemegyünk a konyhába, ahol már megterített asztal fogad minket.
-Annyi minden újat tudtunk most meg, hogy kell egy kis idő feldolgozni.- mondja Jake apja és letesz elém egy nagy tál levest.- De meséljetek az unokánkról.
-Jake.- nézek rá.- Mesélj te.
Éppen három zsemlét próbált egyszerre magába tömni, ami nem sikerült. Meg kell hagynom nem éppen a legkulturáltabban eszik.
-A lányunk neve Amanda lesz.- mondja és szemében büszkeség csillog.- Londonban fogunk maradni, míg Zoe le nem diplomázik. Június 22.-ére van kiírva és egy Leeds-i kórházban lesz a szülés.
Pizsamában bújt mellém Jake és nézte velem a tv-t.
-Egész jól fogadták.- jegyzem meg.
-Én biztos kiakadnék ha a lányom 21 évesen hazaállítana terhesen.- mondja.- Vagy a fiam egy terhes nővel.
Mosolyogva döntöttem fejemet vállára. Még mindig jó, amikor a jövőről mesél és én is benne vagyok. Velem együtt tervez és Amandával.
Reggel korán kelek és egyetlen társam a fehér bundás kutya. Egy Jake feliratos tálba zabpelyhet és tejet öntök majd leülök az asztalhoz. Jenny csoszog be a konyhába és egy mosolyt küld felém.
-Nem baj, hogy kiszolgáltam magamat?- kérdezem.- Jake olyan aranyosan alszik és nem akartam felkelteni...
-Zoe már a család tagja vagy.- nevet és leül velem szembe egy nagy tál zabpehellyel.- És nehéz?
-Micsoda?- kérdezem és beszéd közben a tej kicsorog a számból végig államon és nagy foltot hagy pólómon.
-Hát a terhesség.
-Nem könnyű.- mondom és letörlöm az államat.- Ha túl vagy a „Jézus isten még fiatal vagyok ehhez most mi lesz?” és már „Az apja állandóan Anglia és Amerika között cikázik. Egyedül vagyok!” kiboruláson is túlestél akkor már jó. Csak az elején nehéz, amikor nincsen pénzetek és a pasid állandóan a világ másik részén van te pedig egyedül vagy.
-De a végén minden jó!- mosolyog rám Jenny.
Bólintok és tovább kanalazom a kukoricapelyhemet.

2013. szeptember 29., vasárnap

#2. Kötet 9. Fejezet

Candice swanepoel and rosie Huntington-whiteley | via Tumblr-Nézzük meg csak még egyszer!- mondta Megan csillogó szemekkel.
-Rendben.- lelkesedtem.
A kamera megszállottságomnak hála a leánykérésemet megörökítettük és visítozva legalább hatvanadjára nézem végig barátnőmmel és még mindig nem hiszem el, hogy ez velem történik meg. Miután kisikítoztam magamat barátnőmmel Jake eldobott az egyetemre a filmtörténelem órámra.
-Ha végeztél itt várlak.- mondja és behajolok egy csókért.- Szeretlek.
-Én is.
Becsusszantam Finn mellé és kipakoltam laptopomat. Óriási mosolyt villantottam felé majd elkezdődött a filmtörténelem órám. Gépelés közben Finn lerántotta bal kezemet a billentyűzetről és értetlenül meredt rám.
-Csak nem?- kérdezte.
-De igen.- mosolyogtam rá.
-Hát had gratuláljak önnek Mrs. Miller.- mondja majd közelebb hajol és a fülembe suttok.- Minél hamarabb varrd el a szálakat. A férfiak ebben a köztes állapotban nagyon szeszélyesek.
-Ezen leszek.- kacsintok rá.- És ti, hogy álltok Jo-val?
-Szétmentünk de már mondtam.- mondja és hanyagul megrántja a vállát.
Untitled | via Tumblr-Ez a terhesség miatt van.- szabadkozok.- Akkor most prédára vadászol?
-Most szüneteltetem a vadászatot.- nevet fel, aminek a következmény, hogy lepisszegnek minket.- A barátimmal és a családommal szeretnék ünnepelni.
-Mi Miamiba megyünk de minden bizonnyal ti is.- mondom lelkesen.- Belegondoltál már, hogy Karácsony másnapján mért csak a filmrendezés és webdizájn hallgatóknak kell bejönniük?
-Mert nekünk nincsenek féléves vizsgáink.- mondja Finn.- Csak ülni és hallgatni őket.
Finn példáját követve én is lejjebb csúsztam a székben és lehunytam a szememet. Aludni nem volt időm pedig nyugodt szívvel pótoltam volna be alváshiányomat, mert az egész könyvet már 16 évesen bevágtam.
Igen elég fura gyerek voltam...
Jake azon a helyen parkolt ahol megígérte. Lazán ácsorgott lányok koszorújában és beszélgetett velük. Amikor meglátott felém intett és elzavarta a társaságot.
-Viszlát lányok.- mondja majd még hangosabban kezd el beszélni.- Mire újra visszajövök, már házas leszek!
Nevetve tárja ki kezeit és ölel át.
-Változott a terv.- mondja és besegít a kocsiba.- Ma indulunk!
-És még is, hogy gondolod?- kérdezem.- Egy óra alatt bepakolok?
-Igazából csak fél.- mondja és beindítja a motort.- Szólj a többieknek is, mert jönniük kell.
Végig veszekedtünk Jake-el az egész hazavezető úton és sietősen indultam fel a lépcsőn a bejárati ajtót gondosan bevágtam előtte. Hallottam még, hogy Jake valamit utánam kiált de a szavakat már nem tudtam kivenni. Dühösen dobáltam bele a dolgaimat a bőröndeb. Nem is figyeltem igazán oda csak az érdekelt, hogy tele legyen. Végigrángattam a lépcsőn lefele a csomagjaimat és a konyha irányába indultam.
-Sajnálom Zoe.-jön utánam Jake.- Szólhattam volna előbb is! Le is mondhatom a jegyeket ha...
-Ölelj meg!- mondom neki.
Szorosan magához húz én pedig vállába temettem arcomat. Könnyeimmel áztattam be fehér pólóját és szemfestékem csúnya foltot hagyott.
-Mi a baj hercegnőm?- kérdezte aggódva Jake.
-Nekem ez túl sok!- mondom és leülök a konyhaszékre.- Állandóan egyedül vagyok, mindenki engem bámul és csitrinek gondol, a barátaim nélkülem mennek szórakozni, mert én ezzel a görögdinnyével mozogni is alig birok és ott vannak még a utálóim is...
-A kijeid?- kérdez vissza.
-A te rajongóid.- mondom és kifújom orromat.- Amikor kiderült a terhességem és kiraktad a képet és amit írtak...az...
-Sss.- húzott közel magához és egyik kezével azt a bizonyos képet kereste. Megan-t pillantottam meg az ajtóban nyomában a Harris ikrekkel.
-Mi folyik itt emberek?- kérdezi Jake.
-Mit csináltál vele Jake?- kérdezi Megan.- Bántott, megütött?
-Semmi ilyen nem történt.- ölelem meg.- Csak a terhes hormonjaim. Könnyen kiakadok.
-Szerencséd.- méregeti barátnőm Jake-et majd megpuszil és elenged.- Indulhatunk?
Kihúzzuk a bőröndöket, én beülök az anyós ülésre, Jake vezet és a barátaink pedig elhelyezkednek a hátsó sorban.
-Meg is van oldva angyalom ez az egész ügy.- mondja és odahajol, hogy adjon egy csókot.- Csak szólnod kell.
-Mit csináltál?- kérdezem. Ölembe dobja telefonját majd gyorsan vált és vesz egy jobbkanyart.
Gyorsan elolvastam az üzenetet és bárgyú mosolyt küldtem Jake felé.
-De hiszen ők a rajongóid.
-Engem kritizálhatnak túlélem, de ha rólad egy rossz szót is mernek írni...- idézte magát.- Inkább ne legyen egyetlen rajongóm se, de te mindig boldog légy és szeress.
-Ohh.- szólalt meg hátulról.- Olyan édes vagy Jake.
Hátra fordultam és rámosolyogtam Megan-ra majd Jake arcára egy puszit nyomtam.
-Hé asszony!- szól feleségéhez Jack.- Csak emlékeztetlek, hogy a férjed vagyok!
-Jaj ne féltékenykedj már!- mondja Megan majd az út hátra lévő részében egymást falták a kocsi hátsó ülésén, szegény Finn pedig már az ajtónak nyomódva ült.

2013. szeptember 25., szerda

#2. Kötet 8. Fejezet


(1) Jennifer Aniston | via Facebook
Az anyám állt csak pár métere tőlem. Levegőt is alig kaptam mikor megláttam. Gyermekkoromban sokat vágytam erre a pillanatra de minél többet megtudtam a való énjéről csak nőtt bennem a gyűlölet és a harag.
Széttárta karjait és azt várta, hogy megölelem. Még is mit gondol? Több, mint 16 év után csak úgy a nyakába ugrom? Ha igen nagyon el van tévedve!
-Mit akarsz itt?
-Más fogadtatásra számítottam!- mondja és zavartan bámulja a földet.
-Még azt sem érdemled meg, hogy szembe köpjön.- szólal meg Megan és mellettem terem.
-Meggi szívem ebből jobb lenne kimaradnod.
-Kuss legyen Jack.- szól rá barátnőm majd újra anyámat bámulja.
-Igaza van még azt sem érdemelnéd meg.- értek egyet.- Mért jöttél Theodora?
-Apád mondta, hogy gyermeket vársz.- mondja.- Hát jöttem megnézni!
-Remek.- mondja Finn.- Most már láttad és el is mehetsz!
Anyám végignéz barátaimon és megáll Finn-nél.
-Ő lenne az a bizonyos Jake?- kérdezi.- A zenész?
-Nem az én lennék!- mondja Jake.- Örülök, hogy találkoztunk Sweety!
A hideg futkosott a hátamon ahogy meghallottam ezt a nevet. Megan szorosan magához ölelt és idegesen méregette anyámmal bájolgó barátomat.
-Rendben Theodore.- szakítja félbe a csevegést Megan.- Láttad az unokádat. Most pedig mehetsz.
-Ezt át szeretém még adni neked Zoella.- nyújt felém egy vastag borítékot de mikor nem veszem el az asztalra ejti.- Ha érdekel mit és miért tettem annak idején. Valamint szeretnék ott lenni az unokám születésén.
A düh hangos ordításban jön ki belőlem.
-Egyet jegyezz meg! Soha ismétlem soha nem voltál az anyám ezért semmi jogod ott lenned!- mondom.- Jobb ha nem is jössz többé a családom közelében, mert akkor meglátod milyen ember is lett belőlem. Hogy milyen emberré tettél!
Hátat fordított és kiment az ajtón. Remélem most láttam őt utoljára. 
-Minden rendben?- kérdez Jake.
-Azon kívül, hogy a pasim az imént enyelgett az általam legjobban utált személlyel. Igen minden!
-Sajnálom, hogy meg akartam csak ismerni az anyádat.- mormolja és a levelet nyújtja felém.
-Megan olvasd el kérlek.- mondom legjobb barátnőmnek, aki elvonul a nappaliban és elkezdi olvasni a sorokat.
Felseprem a levesestál maradványait és egy felmosó vödörbe összegyűjtöttem a levest és kiöntöttem a wc-be. Tálaltam a pulykát és mind helyet foglaltunk az asztalnál.
-Ezek után boldog karácsonyt.- mondja Jack és felvágja a pulykát. Mindenki elé lerakott egy nagyobb darabot. Mire Megan visszaért a levéllel a kezében a vacsorát már régen elpusztítottuk és a fiúk pár üveg sör mellett beszélgetnek. 
-Semmi újjal nem szolgálhatok Zoe.- szólal meg barátnőm.- Az egész egy hazugság. El akarod olvasni?
Egy kicsit habozok, de aztán csak megrázom a fejem és kiveszem a levelet a kezéből. A mosogató alatti szekrényből előveszek egy gyufát és meggyújtom. A láng belekap a papírba és szépen elég. A magyarázatok, a hazugságok és mindennel együtt még a tudat is, hogy van anyám. A tűzjelző hangos sípolására jön be a konyhába Jake. Egy székre felállva kikapcsolja és mögém lép.
-Minden rendben?- kérdez és megpuszilja nyakamat.
-Most már igen.- mondom és nézem ahogy az utolsó kis papírdarab is elég. Eltüntetem a mocskot a mosogatóból és visszamentem az étkezőbe.
-Hova indultok?- kérdezem barátaimat.
-Sok volt neked ez a nap, baby.- mondja Jake.- Terhesen főleg.
-Jól vagyok.- mondom.
-Persze csajszi.- mondja Megan és egy puszit nyom szőke hajamba.- Szeretlek.
-Én is.- mondom és kikísérem őket.- Jó éjt!
Összébb húzom magamon a pulcsit de az sem tart nagyon melegen. Jake karjai fonódnak körém és pocakom fölött összekulcsolódnak. Nézem ahogy apró pelyhekben hullik a hó. Egy éve Jake szüleinél még nem gondoltam, hogy ilyen karácsonyom lesz. Nincsen benne a Top 10-ben az biztos.
Egy meleg fürdő után gyorsan bújtam be Jake mellé és húztam az államig a takarót.
-Mit csinálsz?- kérdezem és kíváncsian lesem laptopjának monitorját.
-Repülőjegyeket foglalok Miamiba.- mondja.- Aztán az új albumon dolgozom. 
-Azt mondtad a szülésig nem lesz turné és utána sem egy ideig csak kisebb koncertek.- mondom szomorúan.
-És ez így is van.- helyesel.- A szüleimhez megyünk szilveszterre, hogy bejelentsük a jó híreket.
-Híreket?- kérdezem.
Felállt és megkerülte az ágyat közben melegítőjének zsebében kotorászott. Kihúzott a zsebéből egy kis dobozkát és térdre ereszkedett az ágyunk szélénél. Bal kezemet megfogta és kinyitotta a kis piros dobozt, amiben egy gyönyörű gyűrű gyémát köve csillogott.
-Zoella Sugg leszel a feleségem?


Mi lesz Zoe válasza? 
Igen vagy nem? 

2013. szeptember 22., vasárnap

#2. Kötet 7. Fejezet

Egyik kedvenc olvasóim Doroti Dér és Tiffani Puskás-ról már rég hallottam!
Mi van veletek lányok? :) <3



http://b-e-f-r-e-e.blogspot.hu/
Az esküvő után még két napot maradtunk Vegas-ban. Jó volt egy kis időt a családommal tölteni amibe már Jake is beletartozik. Nehéz volt a búcsúzás a reptéren de szerencsére Jake 2 hét múlva, Karácsonyra hazajön és marad, mert a turnénak vége lesz.

~     *     ~ 

Finn és Jack cipelte befele az ajtón a hatalmas karácsonyfát, amit Megan-nal vettünk nemrég. Izgatottan álltunk neki a díszítésnek, mert este Karácsony! Az újonnan vett díszeket kezdtem csomagolni és adogatni barátaimnak mikor megszólalt a telefon.
-Szia Jake!- köszöntem.
-Baby most vagyok a reptéren és indulunk. Estére ott vagyunk.- mondja boldogan.
-Már nagyon várunk. Vigyázzatok magatokra.- mondom.- Szeretlek!
-Én is téged és Amandát!
Boldogan tettem le a telefont és felakasztottam egy színes gömböt a fára. Megan simogatta meg hátamat és mosolygott rám.
-Jön haza.- mondom neki.
Csak megértően bólint és odaad még egy gömböt. A délelőtt el is rohan a ház díszítésével és kezdetét veszi az ajándékok csomagolása. Én a konyhában csomagolom éppen Finn ajándékát mikor megjelenik.
-Hé!- szólok rá.- Húzzál vissza.
-Csak iszom.- mondja.
Letakarom a meglepetését és én is iszok egy pohár vizet valamint beveszem a terhes vitaminjaimat is.
Finn csak furcsán néz rám, de nem kérdezősködik csak visszamegy csomagolni. Megan rohangált a nappali és a sütő között, mert már betette korán reggel a pulykát sülni. Miután mind végeztünk a csomagolással nekiálltunk tortát sütni. Több mint egy óra szenvedés után a nyers tortát csodáltunk.
-Ennek biztosan így kell kinéznie?- kérdezi Jack.
-Szerintem nem.- feleli Megan.- Biztos, hogy nem!
Így hát a torát kidobtuk és nekikezdtünk egy muffinak, amit jóval könnyebb elkészíteni. Finn elugrott muffin sütőt venni és alapanyagokat. Két megpakolt bevásárló szatyorral tért vissza.
-Hoztam mindent.- lihegi.
Összesen egy fél órát ha babráltunk a sütéssel és a végeredmény is egészen ehetően nézett ki. Megterítettünk és tévét nézve vártunk Jake-et. Forgott a zárban a kulcs majd kinyílt és barátom lépett be rajta.
-Boldog Karácsonyt!
Izgatottan ugrottam nyakába és csókoltam meg. Csomagjait ledobta és fenekemet fogva felemelt, mintha pihe könnyű lennék és nem éppen terhes.
-Hiányoztál Zoe.- mondja két csók között.
-Te is nekem.- nézek szemébe.- Nem is tudod, hogy mennyire. De már itt vagy.
Óvatosan letesz és beljebb jön a házba. Köszön a srácoknak és megöleli Megant majd felém fordul.
-Nélkülem díszítettétek fel a Karácsonyfát?- kérdezi színlelt sértettséggel.
-Rág hagytuk a legjobbat.- mondom majd átnyújtom a csúcsdíszt.- De a díszekre vigyázz!
-Mégis csak én vagyok a férfi a házban.- jegyzi meg és feláll a székre.
Pipiskedve és nyújtózkodva éri csak el a fa tetejét.
-Óvatosan.- mondom neki.- Le ne verd a díszeket!
-Aranyos mikor így aggódsz szerelmedért és gyereked apjáért.- mondja majd hozzáteszi.- És remélem jövőbeli férjedért is!
-Én is.- nézek fel rá.
Ennek az érzelemdús pillanatnak rögtön vége szakadt, mert Jack megszólalt:
-Éhen döglöm.
Bementünk az étkezőbe amikor megszólalt a csengő.
-Vársz valakit?- kérdez Jake.
-Nem.- mondom és a konyhába megyek kihozni a levest Jake pedig ajtót nyit.
A nehéz porcelántálat megemelem és óvatosan visszaindulok az étkezőbe a barátaimhoz.
-Szia Zoella.- hallom meg nevemet.
A nő hang irányába nézek és a fehér porcelán kiesik kezemből. Csörömpölve esik a köre, a leves mindent beterít. De ez most a legkisebb gondom.




Vajon ki lehet az? 
Szerinted? :)

2013. szeptember 18., szerda

#2. Kötet 6. Fejezet

Fülsüketítő zajra keltem, amit egy kézsuhintással el is hallgattattam. Jake kezdett mocorogni mellettem, majd felállt és kiment a mosdóba. Pocakom felett én is átnéztem és rápillantottam az órára. Még időben vagyunk. Frissen csoszog vissza barátom és egy puszival ajándékoz meg.
-Indulni kéne nem?- kérdez és segít felállni.
-10 perc és kész vagyok!
Lefürödtem, hajat szárítottam, sminkeltem és beletuszkoltam magamat a ruhába mindezt 10 perc alatt terhesen. Kiléptem a fürdőszobából és Jake éppen a nyakkendőjével babrált.
-Had segítsek!- veszem ki kezéből és egy szempillantás alatt megkötöttem.
-Honnan tanultad?
-Két férfivel nőttem fel!- emlékeztetem.
Fogtunk egy taxit és a kápolnába siettünk, ahol már minden a feje tetején állt. Virághordók és dekorálók szaladgáltak mindenhol. Megpillantottam Megan szüleit és négy bátyját. Intettem nekik és feléjük indultunk Jake-el. Idegesen nézelődtünk körbe, hogy látjuk-e a családom kis darabját.
-Zoella fel sem ismertelek.- mondja Megan anyja Victoria.
-Hát igen.- mondom neki feszülten.-Kicsit hamarabb vágtunk bele a baba projektbe, mint kellett volna.
Megan bátyjai kezet ráznak Jake-el és egyesével végigölelgetnek.
-Még mindig remekül nézel ki!- dicsér Michael a legidősebb.
-Húgi le kéne dolgoznod ezt a pár kilót.- piszkál Matthew a másod szülött.- Így is gyönyörű vagy, szeretlek.
-Remélem még nem felejtetted el drága Maxwell testvéredet.- mondja.
-Téged?- kérdezem és erősen megölelem.- Soha sem tudnálak.
Egy puszit nyomtam arcára, majd Martin jött oda hozzám a titkos kedvencem Megan családjából.
-Zoe remekül nézel ki.- ölel meg.- Szeretlek kiscsaj. Te pedig figyel oda rá, mert még találkozunk és ha egy panaszt is hallok rád...
-De nem fogsz Martin.- mondom neki.- Én is szeretlek mindannyitokat.
Otthagyom második családommal Jake-et és Megan-hoz sietek. Benyitottam az őrültek házában és csak egy ideges lányt láttam nem pedig egy gyönyörű nőt, aki most készül férjhez menni.
-Megan!- intettem neki és oda verekedtem magam mellé.- Minden rendben?
-Dehogy.- mondja.- A pap késik, a sminkes és fodrász lemondta, a virágokat még csak most teszik fel, a vendégek nemsokára itt vannak, az étterem csak bent tud megteríteni nekünk és Jack nem veszi fel a kibaszott telefont!
-Rendben.- mondom neki.- Ülj oda le és gyönyörűvé varázsollak. Jack mindjárt ideér és valakit ráállítok a többi dologra.
Az első ember, aki az utamba került minden feladatott megkapott én pedig belevetettem magam a sminkelésbe. Hajat vasaltam és lakkoztam. Kezdésre készen is lettünk. Újból átvedlettem már koszorúslány ruhámba és barátnőm mögött helyet foglaltam.
-Készen állsz?- kérdezem.
Egy határozott bólintással jelzi, hogy igen. Kinyílik Megan előtt az ajtó és, mint egy mesebeli királylány belibben hercege mellé, aki idegesen áll már az oltárnál. Jobbra és barra pillantgatok és észreveszem apát és Chris-t, akik majd' szívinfarktus kaphattak, mikor meglátták hatalmas hasamat. Jake-re mosolygok, aki a kamerámmal a kezében vesz fel éppen. Elhangoznak a boldogító Igen-ek mi pedig átkocsikázunk az étterembe. Feszülten ülök be az autóba, ahol már apa, Chris és Jake vár. Nem fogad üvöltözés amikor leülök. 
-Tudod kiskorotokban sokat beszéltünk anyátokkal, hogy milyen lesz az esküvőtök és kismilliószor álmodtam arról ahogyan a lányomat az oltár elé kísérem.- mondja.- Azt hittem idős leszek mikor nagypapa leszek, mert lesz annyi eszetek, hogy normál anyagi körülményeket teremtetek családotok számára. De Zoella nagyot tévedtem! 
-Miért nem mondtad el Zoe?- kérdez.- Vagy mi a szarért nem vetetted el?
-Tudod Chris a lányom is élő és érző lény!- mondom neki.- Eszem ágában sem volt elvetetni és mi fogjuk felnevelni. Ha kell a ti támogatásotok nélkül!
-És mi a tervetek? Jake majd eltart? Vagy a koleszben elfér egy gyerekágy?
-Van közös lakásunk.- mondja Jake.
-Ha már teherbe ejtetted a lányom ajánlom, hogy  gondoskodjál mindkettejükről és szeresd őket!
-Így is van uram.- bólint Jake.
Idegesen nyitottam ki az ajtót és siettem az étterembe. Jake loholt a nyomomba majd Chris és apa. 
Bátyám és Jake között foglaltam helyet. Felszolgálták az előételt mikor Chris megszólalt.
-Apa csak azért van kiakadva, mert nem szóltál neki.- suttogja fülembe.
Rá se bagózva eszem és a vacsora után Jack és Megan táncával indul az este.
-Kérhetnék egy kis figyelmet.- állok fel és megkocogtatom a pezsgős poharamat.- Elmondhatom magamról, hogy ez csodálatos menyasszony az én legjobb barátnőm. A vőlegény is nagyon jó barátom és blogdog vagyok, hogy ennyire szeretni. Ha pedig nem, Jack négy bátyja is van a helyedbe ilyen meg sem fordulna a fejembe!
Hangos nevetés tört ki és Megan testvérei be-bekiabáltak.
-Ott voltam kapcsolatuk minden állomásán és ha kellett velük örültem vagy épp sírtam. És bárki, aki azt meri állítani, hogy nem illenek össze, fiatalok és hülyeséget csinálnak az jobban jár ha nem kerül a szemeim elé, mert ők ketten így tökéletesek! Sok boldogságot kívánok, sírig tartó szerelmet, sok porontyot és meseszép életet. És csak annyit akarok még mondani, hogy én vagyok a legszerencsésebb ember, mert Ő a barátnőm és mindig számíthatunk egymásra!
Megan könnyezve borult nyakamba és hüppögve megköszönte a beszédemet, ami felesleges volt.
Jake-el táncoltam, amikor megjelent az apám.
-Lekérhetem?
-Persze uram.- engedett el Jake és a pulthoz ment, ahol Chris letámadta minden bizonnyal.
Apa vállára hajtottam fejemet és együtt ringatóztunk a zenére.
-Kincsem, volt már esküvőtök?- kérdez.
-Dehogy.- felem és megrázom fejemet.- Még a kezemet sem kérte meg, csak terhes lettem.
-Csak?- húzza fel a szemöldökét.- El fog tudni tartani Zoe? Tudtok ketten boldogulni egy kis fizetésből? Nem szeretnél egy évet halasztani és hazajönni?
-Nem akarok hazamenni.-szögezem le.- Eléldegélünk igaz kicsit sokat vagyok egyedül és Jake kezdeti fizetéséből  szűkösen jövünk ki, de megvagyunk.
-Holnap reggel átutalok a számládra egy nagyobb összeget, amiből az unokám pár hónapig megélhet.
-Nem kell apa.
-Ne vitatkozz velem Zoe.- mondja.
-Köszönöm.- hajtom fejemet a vállára.- Az unokádnak a neve Amanda lesz. Amanda Miller.
-Remélem ugyan olyan gyönyörű lesz mint az édesanyja.- mondja apa szemében csillog a büszkeség.- Nyugodtan megmondhattad volna tündérem, lehet az elején rosszul fogadom, de nagyon boldog vagyok!
Erősen átölelem és tovább táncolok apával. Végül is az este a lehető legjobban alakult.

2013. szeptember 15., vasárnap

#2. Kötet 5. Fejezet

Izgatottan húztam végig bőröndömet a repülőtér terminálján és mindenhol Jake-t kerestem. Frissen festett szőke hajam izzadtan ragadt rá a nyakamra. Végigjártam az egész épületet és a közepén megállva a bőröndömre ülve vártam.
-Keres valakit kisasszony?- kérdezte tőlem valaki.
Amikor megfordultam egy ismerősen mosolygó, napszemüveges és sapkás srác állt velem szemben. Rögtön szorosan hozzábújtam és ajkamat az övének nyomtam. Beszívtam az ismerős illatát és máris boldogabb lettem.
-Remekül nézel ki.- dicsér meg és újra végig mér majd elmosolyodik és átkarolja a vállamat. Kint fogtunk egy taxit és a szállodához mentünk. Megan, amint megérkeztek utoljára a lelkemre kötötte, hogy el ne késsünk. Még reggel nyolc sem volt ezért mienk volt az egész nap.
-Mit szeretnél ma csinálni hercegnőm?- lépett mögém Jake és megcsókolta nyakamat.
-Városnézés?- kérdezem.
Elmentünk a Grand Canyon-ba és kiterítettük kockás lepedőnket és a szállodából hozott szendvicseket kezdtük enni. Jake mellkasának dőltem és csak élveztem az amerikai jó időt, ami Londonban elképzelhetetlen. Beszívtam a friss levegő illatát.
-Jelentkeztem egy versenyre.- mondom Jake-nek.- A világot kell bemutatnom az én szememmel. Nem baj ha egy kicsit kamerázok?
-Dehogy!- rázza meg fejét.
Beállítom a kamerát és közben elmondom, hogy mennyi a fődíj. Jake szemei kikerekednek.
-Nem lenne bajunk egész életünkben.- mondja majd magához húz és puszit nyom arcomra. Kezét hasamra fekteti és körkörösen simogatja.
-Olyan vagyok mint, aki lenyelt egészben egy görögdinnyét!
-Szerintem gyönyörű vagy.- mondja.- És ez a fontos!
Összepakolunk és végigsétálunk a szálloda környékén. Óriási hangzavar és nyüzsgés fogad mindenhol bennünket. Jake rajongói is megtalálnak minket és kérnek pár közös képe is.
-A világ legszerencsésebb híressége a barátom.- mondom neki.
-Mért is?- kérdezi óriási mosollyal.
-Mert nem téptem meg nyilvánosan azt a szőke ribit, aki ölelgetett.- mondom.
-De végig csak téged néztelek.- simogatja meg arcomat.- És arra gondoltam, hogy milyen csodálatos is vagy.
Nevetve ölelem meg és tovább megyünk. Élvezem a napsütést de a megdagadt bokám már nem annyira.

-Gyere.- mondja Jake és hátára kap.
-Megőrültél?- sikítom.- El sem bírsz!
-Dehogynem.- mondja.- Zoe ne ficánkolj, mert leesel!
Egészen a hotelszobánkig csoszog adidas papucsában velem a hátán. Az ágyra tesz le és mellém fekszik. Arcának nyomom orromat és puszik hadát indítom arcára. Gondterhelten fújtam ki a levegőt és kibámultam az ablakon.
-Minden rendben?- kérdez Jake.
-Apa és Chris holnap ott lesznek az esküvőn.- mondom neki és szemébe nézek.- Megölnek ha megtudják, hogy teherbe estem!
-Semmi baj nem lesz.- mondja optimistán.
-Te csak azt hiszed.- mondom neki.- Előbb a te nyakadat tekerik ki, majd az enyémet!
-Mi közöm van nekem...- kezdett bele rögtön de aztán rájött.- Áááá!
Nevetve fejemet a mellkasára hajtottam és lehunytam szememet. Mint egy párnát püfölni kezdtem Jake mellkasát és kényelmesen elhelyezkedtem.
-El ne aludj!- piszkált.- Még van meglepetésem is!
-Szeretem a meglepiket.- mászok le róla és kezemet nyújtom, hogy húzzon fel az ágyról függőlegesbe.
-Öltözz és menjünk!- mondja és a fenekemre csap.
Magamra rángattam egy új ruhát, amit egy két hete vettem de már alig jön rám. A cipzár felhúzásában Jake -nek kellett segítenie. Lapos sarkú cipőt választottam, mert a megdagadt bokámra lehetetlen volna ráerőltetni egy csizmát. Végeztem a sminkeléssel és a hajvasalással is ezért elindultunk. Lifttel lementünk a recepcióig és pár perc várakozás után megérkezett az autó. Jake kinyitotta nekem az ajtót majd beült mellém. Combomra tette kezét és úgy magyarázott a sofőrnek, aki gyorsan megértette és elindultunk.
-Most már elárulod hová megyünk?- kérdezem tőle.
-Majd meglátod.- mondja titokzatosan.- Gyönyörű vagy ma este is.
-Gyakrabban hordhatnál öltönyt és nyakkendőt.- mondom neki és egy puszit nyomok arcára.- De valami hiányzik.
-Mégis micsoda?- kérdezi.- Itt vagy te és én is meg Amanda más nem kell.
-Én az öltözékedről beszélek.- elkezdek kutatni a táskámba és kiveszem Jake napszemüvegét, amit még a fürdőből emeltem el.- Tessék.
Nevetve felteszi és közel húz magához majd gyengéden megcsókol.
-Te vagy a legjobb.
A vezető néz ránk mosolyogva és megköszörüli torkát.
-30 éve ugyan ilyenek voltunk a feleségemmel. Az első fiunkat várta a nászúton. Mióta házasok?
-Hát..- kezdem.- Tulajdonképpen nem vagyunk azok. A terhességet sem terveztük.
A sofőr csak bólint majd újra az utat pásztázza tekintetével. Jake-re nézek de tekintetéből nem tudom megállapítani mit érez, mert napszemüveg van rajta. Elfordítom fejemet és kinézek az ablakon. Óriási szállodák és kaszinók mindenhol. A fények beborítanak mindent és eltüntetik az este sötétjének varázsát. Eddig meg sem fordult a fejemben még a házasság gondolata sem. Fiatal vagyok még ahhoz egy poronttyal a hasamban is távolinak érzem.
-Megérkeztünk.- mondja Jake és kisegített az autóból.
Kifizette a fuvart és bementünk az étterembe. Az asztalunkhoz vezettek és az étlapokat kezünkbe nyomták. A kilátás csodálatos és az étlapon szereplő dolgok is elképesztőek.
-Mit hozhatok inni?- lép mellén egy pincérnő.
-Kér vörösbort.- válaszol Jake.
-Csak egyet.- helyesbítek.- A terhesek nem isznak alkoholt! Egy pohár vizet kérnék.
-Azonnal hozom!
-Sajnálom baby!- szorítja meg kezemet Jake.- Nem tudtam, hogy nem ihatsz! De majd belerázódom ebbe az apa dologba!
-Rendben.- mosolygok rá.
Az este varázslatosan telt. Megvacsoráztunk, táncoltunk és beszélgettünk. Késő estére értünk vissza az étteremből és csak annyira volt erőm, hogy felvegyem a pizsamámat és ágyba vonszoljam magamat. Beállítottam még az órámat, mert Megan élve elásna, ha késnénk.

Jake feküdt mellém és ezzel a csodálatos napomnak csodálatos vége lett...